Resultat Hopptävling

Apalle Gård ridskola

Startlista

Klass 1

Ryttare:

Häst:

Höjd:

Resultat:

1. Agnes Nordberg

Musse

30 cm

0 fel

2. Hannah Lindholm

Melwin

40cm

4 fel/ 4 fel

3. Elsa Nord

Zoa

40 cm

4 fel

4. Andreas Noren

Yatzy

40 cm

0 fel

5. Kim Andersen

Fire

40 cm

8 fel/ 0 fel

6. Tilda Sellehed

Aprilla

50 cm

0 fel

7. Olivia Ingemansson

Cindy

50 cm

0 fel

8. Alice Eriksson

Barwa

50 cm

4 fel/ 4 fel

9. Frida Lindholm

Palma

50 cm

4 fel

10. Clara Lundqvist

Musse

40 cm

0 fel

11. Luise Wårberg

Robert

50 cm

0 fel

12. Fanny Eklund

Calle

50 cm

0 fel

13. Wera Weidsten

Zoa

50 cm

0 fel

14. Josefine Loman

Cindy

50 cm

0 fel

15. Isabelle Loman

Calle

60 cm

0 fel

16. Ida Bragnell

Penny

60 cm

4 fel/ ute.

17. Jonna Bragnum

Aprilla

60 cm

4 fel

18. Linnea Kvernplassen

Calle

60 cm

4 fel/ 0 fel

19. Vendela Åhlin

Zoa

50/60

0 fel

20. Nellie Lundblad

Fire

50 cm

4 fel/ 4 fel

21. Isabelle Lindberg

Barwa

60 cm

0 fel

22. Klara Sätterström

Zosia

60 cm

ute./ 0 fel

23. Magdalena Hagelind

Melwin

70 cm

0 fel

24. Alva Nordberg

Aprilla

60 cm

4 fel/ 0 fel

Klass 2

Ryttare:

Häst:

Höjd:

Resultat:

*1. Alva Nordberg

Aprilla

60 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,26,23

Poäng: 48

*2. Klara Sätterström

Palma

70 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,26,43

Poäng: 47

*3. Selma Loeb Cetindag

Aprilla

60 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,24,21

Poäng: 45

*4. Nellie Lundblad

Aprilla

60 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,27,63

Poäng: 43

*5. Carina Ehrenfors

Zosia

50 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,26,85

Poäng: 42

*6. Andreas Noren

Yatzy

40 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,32,75

Poäng: 41

7. Isabelle Loman

Calle

60 cm

0 fel/ fel 0 tid:0,26,98

Poäng: 40

8. Olivia Ingemansson

Cindy

50 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,36,52

Poäng: 39

9. Linnea Kvernplassen

Calle

60 cm

0 fel/ 0 fel tid:0,24,38

Poäng: 38

10. Frida Lindholm

Palma

50 cm

0 fel/ 4 fel tid:0,41,58

Poäng: 41

11. Ioanna Leonidou

Melwin

70 cm

0 fel/ 4 fel tid:0,52,92

Poäng: 39

12. Isabelle Lindberg

Barwa

60 cm

4 fel tid:0,58,68

Poäng: 46,5

13. Hannah Lindholm

Melwin

50 cm

4 fel tid:0,45,00

Poäng:42,5

14. Linnea Ljungstedt

Calle

80 cm

4 fel tid:0,37,68

Poäng: 42

15. Kim Andersen

Fire

40 cm

4 fel tid:0,41,62

Poäng: 39

16. Josefine Loman

Cindy

50 cm

4 fel tid:01,00,03

Poäng: 39

17. Luise Wårberg

Robert

 

8 fel tid:1,22, 43

Poäng: 44

18. Alice Eriksson

Barwa

50 cm

8 fel tid:1,21,30

Poäng: 38

19. Magdalena Hagelind

Melwin

70 cm

12 fel tid:1,27,60

Poäng: 40

Ställning i Apallepokalen efetr andra deltävlingen

1. Carina Ehrenfors

16 p.

2. Alva Nordberg

11 p.

3. Hannah Lindholm

9 p.

3. Klara Sätterström

9 p.

5. Isabelle Lindberg

7 p.

5. Linnea Ljungstedt

5 p.

7. Isabelle Loman

5 p.

7. Andreas Norén

5 p.

9. Kim Andersen

2 p.

10. Josefine Loman

2 p.

Copyright © All Rights Reserved