Startlista 16/5

Hopptävling 16/5, startlista

Klass 1, clear round

Ryttare:

Häst:

Höjd:

1. Måns Åhl

Barny

20 cm

2. Linn Torpestad

Cindy

40 cm

3. Vanessa Karmehag

Robert

40 cm

4. Emelie Nordeberg

Aprilla

40 cm

5. Elin Jidenius

Barwa

40 cm

6. Zelda Åhl

Barny

20 cm

7. Josefine Hilding

Fire

40 cm

8. Tindra Lopez

Bunny

40 cm

9. Lilly Eneland

Calle

40 cm

10. Dlin Baban

Cindy

40 cm

11. Emilia Dahlberg

Robert

40 cm

12. Zeke Åhl

Barny

20 cm

13. Felizia Hilding

Aprilla

40 cm

14. Cehline Eklund

Bunny

40 cm

15. Antonia Nylen

Fire

40 cm

16. Hannah Ångman

Barwa

50 cm

17. Olivia Ingemansson

Sato

50 cm

18. Amy Smit

Calle

50 cm

19. Luise Wårberg

Ricciardo

50 cm

20. Moa Engström

Evelina

50 cm

21. Ella Månsson

Keso

50 cm

22. Evelina Westling

Cindy

50 cm

23. Nellie Lundblad 

Lilly

50 cm

24. Clara Lundqvist

Sato

50 cm

25. Freja Pada

Robert

50 cm

26. Isabelle Åkerlund

Barwa

50 cm

27. Wilya Tankred

Calle

50 cm

28. Alice Ketterman

Aprilla

50 cm

29. Alice Eriksson

Vesslan

60 cm

30. Vendela Åhlin

Ravi

60 cm

31. Axel Nilsson

Palma

60 cm

32. Martin Atterlöf

Sato

60 cm

33. Emma Jidenius

Lilly

60 cm

34. Saira Kalinowska

Calle

60 cm

31. Catharina Åhlin

Florek

60 cm

banan för klass 1, hinder 1-6

Klass 2

Ryttare:

Häst:

Höjd:

1. Ella Månsson

Keso

50 cm

2. Hannah Ångman

Cindy

50 cm

3. Nellie Lundblad

Lilly

50 cm

4. Clara Lundqvist

Sato

50 cm

5. Isa Wadman

Aprilla

50 cm

6. Cornelia Karlsson

Robert

50 cm

7. Olivia Ingemansson

Barwa

50 cm

8. Amy Smit

Calle

50 cm

9. Cehline Eklund

Bunny

50 cm

10. Kerstin Andersson

Cindy

50 cm

11. Emma Jidenius

Ravi

60 cm

12. Alice Eriksson

Florek

60 cm

13. Saira Kalinowska

Sato

60 cm

14. Agnes Nordberg

Robert

60 cm

15. Vendela Åhlin

Ravi

60 cm

16. Chatarina Åhlin

Fire

60 cm

17. Alva Nordberg

Aprilla

70 cm

18. Peter Ekendahl

Palma

70 cm

Banan för klass 2, grundomgång och omhoppning

         Inför tävlingsdagen:

  • Första start går kl 12.00.
  • Första ryttaren på hästen gör ording den för ridning och sista ryttaren gör ording hästen för dagen (täcke på och släppa ut i hagen).
  • Ingen bangång på plats utan se filmerna ovan.
  • Endast 1 medhjälpare per ryttare är tillåtet.
  • På läktaren vistas endast den som har "sin" ryttare inne på banan.
  • För att minska folksamling delar vi in dom tävlande i klass 1 i grupper:

        Grupp 1: start nr 1-10

        Grupp 2: start nr 11-21

        Grupp 3: start nr 22-35

  • Alla som är första ryttare på sin häst är välkomna till stallet från kl 10.30 för alla andra startande i klass 1 gäller följande tider:

        Grupp 1: kl 11.50

        Grupp 2: kl 12.10

        Grupp 3: kl 12.30

  • Efter avslutad ritt åker man direkt hem (undantag för dom som startar i klass 2).
  • För startande i klass 2 gäller följande tider:

        Grupp 1: start nr 1-10, är välkomna från kl 13. 45.

        Grupp 2: start nr 11-18, är välkomna från kl 14.10.

  • Vid frågor, kontakta Camilla på sms till 0708- 408 670.


För att tävlingen ska kunna genomföras på ett säkert sätt ber vi alla respektera våra regler och utsatta tider, tänk på att hålla avstånd.

Tillsammans gör vi denna dag säker och rolig =)


Välkomna!