Startlista

Påskhoppet, startlista

Klass 1, clear round

Ryttare:

Häst:

Höjd:

1. Elin Avén

Långben

20 cm

2. Alva Bäck

Calle

30 cm

3. Dlin Baban

Cindy

30 cm

4. Nova Lindh

Barwa

30 cm

5. Linnea Ahnell

Keso

30 cm

6. Cheline Eklund

Bunny

30 cm

7. Maja Szymanski

Långben

30 cm

8. Vanessa Karmehag

Robert

40 cm

9. Felicia Hilding

Aprilla

40 cm

10. Hannah Ångman

Cindy

40 cm

11. Elin Jidenius

Barwa

40 cm

12. Josefine Hilding

Fire

40 cm

13. Tawinee Sringman

Vesslan

50 cm

14. Amy Smit

Calle

50 cm

15. Agnes Nordberg

Robert

50 cm

16. Wilya Tankred

Aprilla 

50 cm

17. Clara Lundqvist

Sato

50 cm

18. Angelina Johansson

Keso

50 cm

19. Emelie Nordeberg

Barwa

40 cm

20. Evelina Westling

Cindy

40 cm

21. Lilly Eneland

Calle

40 cm

22. Ella Månsson

Aprilla

40 cm

23. Nellie Lundblad 

Lilly

50 cm

24. Freja Pada

Robert

50 cm

25. Vendela Åhlin

Ravi

60 cm

26. Linnea Kvernplassen

Palma

60 cm

27. Alice Eriksson

Fire

60 cm

28. Olivia Ingemansson

Melwin

60 cm

29. Alva Nordberg

Cindy

60 cm

30. Emma Jidenius

Ravi

60 cm

31. Catharina Åhlin

Florek

70 cm

banan för klass 1, hinder 1-6

Klass 2

Ryttare:

Häst:

Höjd:

1. Ella Månsson

Robert

40 cm

2. Hannah Ångman

Cindy

40 cm

3. Cehline Eklund

Bunny

40 cm

4. Linnea Kvernplassen

Florek

70 cm

5. Cornelia Karlsson

Aprilla

50 cm

6. Clara Lundqvist

Sato

50 cm

7. Tawinee Sringman

Vesslan

50 cm

8. Angelina Johansson

Keso

50 cm

9. Agnes Nordberg

Robert

50 cm

10. Nellie Lundblad

Lilly

50 cm

11. Isa Wadman

Aprilla

50 cm

12. Olivia Ingemansson

Melwin

60 cm

13. Vendela Åhlin

Florek

60 cm

14. Vera Stenlund

Cindy

60 cm

15. Alice Eriksson

Sato

60 cm

16. Emma Jidenius

Ravi

60 cm

17. Peter Ekendahl

Palma

60 cm

18. Alva Nordberg

Robert

70 cm

19. Magdalena Hagelind

Melwin

70 cm

20. Chatarina Åhlin

Florek

80 cm

Banan för klass 2, grundomgång och omhoppning

         Inför tävlingsdagen:

  • Första start går kl 12.00.
  • Första ryttaren på hästen gör ording den för ridning och sista ryttaren gör ording hästen för dagen (täcke på och släppa ut i hagen).
  • Ingen bangång på plats utan se filmerna ovan.
  • Endast 1 medhjälpare per ryttare är tillåtet.
  • På läktaren vistas endast den som har "sin" ryttare inne på banan.
  • För att minska folksamling delar vi in dom tävlande i klass 1 i grupper:

        Grupp 1: start nr 1-10

        Grupp 2: start nr 11-21

        Grupp 3: start nr 22-31

  • Alla som är första ryttare på sin häst är välkomna till stallet från kl 10.30 för alla andra startande i klass 1 gäller följande tider:

        Grupp 1: kl 11.50

        Grupp 2: kl 12.10

        Grupp 3: kl 12.30

  • Efter avslutad ritt åker man direkt hem (undantag för dom som startar i klass 2).
  • För startande i klass 2 gäller följande tider:

        Grupp 1: start nr 1-10, är välkomna från kl 13. 45.

        Grupp 2: start nr 11-20, är välkomna från kl 14.10.

  • Vid frågor, kontakta Camilla på sms till 0708- 408 670.


För att tävlingen ska kunna genomföras på ett säkert sätt ber vi alla respektera våra regler och utsatta tider, tänk på att hålla avstånd.

Tillsammans gör vi denna dag säker och rolig =)


Välkomna!